Serwis sprzętu

Zadbaj o swoją paralotnię.

KontaktCennik

Przekładanie spadochronów zapasowych

Ratowniczy System Hamujący (czy też Spadochron Innego Przeznaczenia), popularnie zwany zapasem, powinien być regularnie wietrzony i przekładany, co zapewni jego sprawne działanie, a pilotowi zapewni komfort bezpieczeństwa.

W instrukcji zapasu producent informuje jak często dany model musi być przekładany. Dla własnego bezpieczeństwa należy tę czynność wykonać przynajmniej raz w roku.

Należy pamiętać, że istnieją różne sposoby składania spadochronów – nie ma jednej, uniwersalnej techniki, a z pozoru nic nie znaczące szczegóły mają zwykle kolosalny wpływ na takie czynniki jak czas czy symetryczność otwarcia.

Montaż spadochronu w uprzęży również powinna przeprowadzić doświadczona osoba.

Jeśli nie masz doświadczenia w tych kwestiach, to nie eksperymentuj na własnym bezpieczeństwie – w sytuacji krytycznej od Twojego spadochronu zapasowego będzie zależało Twoje życie i zdrowie. Powierz te czynności naszym Mechanikom Paralotniowym.

Posiadamy duże doświadczenie przy przekładaniu różnego rodzaju zapasów (między innymi spadochrony klasyczne – okrągłe ale też spadochrony sterowane czy spadochrony tandemowe). Na przekładanych przez nas zapasach skutecznie ratowało się już bardzo wielu pilotów.

Cena przełożenia zapasu zależna jest od jego typu – tabela cen znajduje się w naszym cenniku.