Szkolenie podstawowe

Etap II

Kup VoucherZapisz się na Etap IICennik

Etap II

Lotnisko Mirosławice

Etap II jest kontynuacją Etapu I i trwa 3 dni. Tym razem zapraszamy na wszystkie zajęcia na lotnisko. Każdy lot odbywa się teraz z wysokości nie mniejszej niż 200 metrów. Etap II to doskonalenie już zdobytych umiejętności, nauka figur do wytracania wysokości, wypracowanie nalotu (czyli czasu spędzonego w powietrzu) oraz przygotowanie do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni.

Po ukończeniu Etapu II:

  • otrzymasz Świadectwo ukończenia Etapu II
  • otrzymasz skierowanie na egzamin państwowy na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni
  • otrzymasz książkę lotów pilota paralotni oraz wewnętrzną licencję szkoły

Nasza szkoła organizuje egzaminy na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni.

Zarówno w ramach szkolenia do Etapu I jak i Etapu II zapewniamy ubezpieczenie OC oraz kompletny zestaw do latania, na który składają się: paralotnia, uprząż z protektorem, spadochron ratunkowy, kask oraz łączność radiowa. Paralotnie na których szkolimy to bardzo bezpieczne i proste w obsłudze skrzydła firmy Dudek Paragliders.

Wszystkie terminy kursów prowadzonych przez naszą szkołę oraz ceny szkoleń znajdują się na naszej stronie.

Najczęściej zadawane pytania...

Jak mam zapisać się na kurs?

Wybierz termin i zapisz się w terminarzu na stronie. Otrzymasz maila zwrotnego z numerem konta, na które trzeba wpłacić zaliczkę. W tytule przelewu wpisz imię, nazwisko oraz datę rozpoczęcia kursu.

W razie wątpliwości lub braku miejsc w wybranym przez Ciebie terminie skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo.

Czy wymagane są badania lekarskie?

Nie. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna.

Co wziąć ze sobą na pierwsze zajęcia?

  • buty usztywniające kostkę (na przykład te, w których chodzisz po górach)
  • ubrania na przebranie, których nie będzie szkoda, jak się przewrócisz na trawę
  • picie i kanapki – licz się z tym, że nie będzie przerwy obiadowej

Gdzie i kiedy spotykamy się pierwszego dnia?

Spotykamy się na lotnisku w Mirosławicach. Zadzwoń dzień wcześniej, by dowiedzieć się o godzinie spotkania.

Noclegi, dojazdy, wyżywienie?

Wszystko we własnym zakresie. Wiemy, gdzie można dobrze zjeść oraz niedrogo spać. Służymy podpowiedzią. Jeśli nie masz swojego samochodu – zgłoś to.

Ile osób będzie liczyła moja grupa?

Maksymalnie do 10 uczestników, a najprawdopodobniej 4 do 6 osób, chyba że wybierzesz opcję tygodniowego szkolenia indywidualnego.

Czy można zrobić dwa etapy w ciągu jednej sesji?

Jest to możliwe jedynie w przypadku szkolenia indywidualnego Jeżeli natomiast zaliczyłeś Etap I standardowym trybem, możesz Etap II zrobić w pierwszym najbliższym terminie.

Co, gdy pogoda nie dopisze?

Szkolenie trwa aż 5 dni, gdyż liczymy się z ewentualną niepogodą. 10-osobową grupę jesteśmy w stanie wyszkolić z zakresu zajęć praktycznych w dwa pogodne dni. Gdyby się jednak zdarzyło, że deszcze i wichry pokrzyżują nam plany, możesz dokończyć kurs przy okazji innych szkoleń w dowolnie wybranym, dogodnym dla Ciebie terminie.

Co dalej?

Paralotnia na tle nieba

Jeśli złapiesz bakcyla i zechcesz uczyć się bardziej zaawansowanego latania, zapraszamy na szkolenie z lotów termicznych i żaglowych. Uczymy, jak utrzymać się w powietrzu dłużej oraz jak robić przeloty.

Jeżeli masz za mało czasu, by jeździć po górkach i lotniskach, chcesz po pracy gdzieś na chwilkę pofrunąć, możesz spróbować lotów na paralotni z napędem (tzw. PPG). Na taki kurs umawiamy się zazwyczaj indywidualnie.

Pomagamy również w doborze i kupnie zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Wiemy, jakiej jakości i klasy powinien być, by móc na nim bezpiecznie latać. Służymy radą!

Organizujemy także wyprawy paralotniowe nie tylko do Europy, ale i w najdalsze zakątki innych kontynentów. Możesz na taką eskapadę śmiało zabrać bliskie Ci osoby, które wcale nie muszą być "latające".

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania i wątpliwości, zadzwoń lub napisz maila.

Do zobaczenia na kursie!