Szkolenie podstawowe

Etap I

Kup VoucherZapisz się na Etap ICennik

Etap I

Paralotnia tuż przed startem

Etap I jest zapoznaniem się ze sprzętem paralotniowym, podstawami meteorologii, aerodynamiki, prawa lotniczego i oczywiście samym lataniem. W naszej szkole Etap I trwa 4-5 dni. Zajęcia odbywają się na lotnisku w Mirosławicach koło Wrocławia. Jeżeli warunki pogodowe pozwalają, jeden z dwóch pierwszych dni kursu spędzamy również na górce w okolicach Wałbrzycha. Pierwsze dni to nauka naziemnego sterowania i "podskoki" na holu lub krótkie zloty z górki – szkolenie odbywa się wtedy zwykle popołudniami. Następne dni kursu to już wysokie loty holowane, które odbywają się od rana do wieczora.

Po ukończeniu Etapu I:

  • otrzymasz Świadectwo ukończenia Etapu I, które uprawnia do przystąpienia do Etapu II w każdej certyfikowanej szkole latania
  • otrzymasz uprawnienia do wykonywania lotów holowanych
  • otrzymasz książkę lotów pilota paralotni oraz wewnętrzną licencję szkoły, co pozwala na wykonywanie lotów pod okiem instruktora

Oczywiście zaliczenie pierwszego etapu w żaden sposób nie obliguje do wzięcia udziału w drugim. Niektórzy poprzestają na przeżyciu świetnej, kilkudniowej przygody z lataniem.

Zarówno w ramach szkolenia do Etapu I (jak i Etapu II) zapewniamy ubezpieczenie OC oraz kompletny zestaw do latania, na który składają się: paralotnia, uprząż z protektorem, spadochron ratunkowy, kask oraz łączność radiowa. Paralotnie, na których szkolimy to bardzo bezpieczne i proste w obsłudze skrzydła firmy Dudek Paragliders.

Wszystkie terminy kursów prowadzonych przez naszą szkołę oraz ceny szkoleń znajdują się na naszej stronie.

Najczęściej zadawane pytania...

Jak mam zapisać się na kurs?

Wybierz termin i zapisz się w terminarzu na stronie. Otrzymasz maila zwrotnego z numerem konta, na które trzeba wpłacić zaliczkę. W tytule przelewu wpisz imię, nazwisko oraz datę rozpoczęcia kursu.

W razie wątpliwości lub braku miejsc w wybranym przez Ciebie terminie skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo.

Czy wymagane są badania lekarskie?

Nie. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna.

Co wziąć ze sobą na pierwsze zajęcia?

  • buty usztywniające kostkę (na przykład te, w których chodzisz po górach)
  • ubrania na przebranie, których nie będzie szkoda, jak się przewrócisz na trawę
  • picie i kanapki – licz się z tym, że nie będzie przerwy obiadowej

Gdzie i kiedy spotykamy się pierwszego dnia?

Spotykamy się na lotnisku w Mirosławicach. Zadzwoń dzień wcześniej, by dowiedzieć się o godzinie spotkania.

Noclegi, dojazdy, wyżywienie?

Wszystko we własnym zakresie. Wiemy, gdzie można dobrze zjeść oraz niedrogo spać. Służymy podpowiedzią. Jeśli nie masz swojego samochodu – zgłoś to.

Ile osób będzie liczyła moja grupa?

Maksymalnie do 10 uczestników, a najprawdopodobniej 4 do 6 osób, chyba że wybierzesz opcję tygodniowego szkolenia indywidualnego.

Czy można zrobić dwa etapy w ciągu jednej sesji?

Jest to możliwe jedynie w przypadku szkolenia indywidualnego Jeżeli natomiast zaliczyłeś Etap I standardowym trybem, Etap II możesz zrobić w pierwszym najbliższym terminie.

Co, gdy pogoda nie dopisze?

Szkolenie trwa aż 5 dni, gdyż liczymy się z ewentualną niepogodą. 10-osobową grupę jesteśmy w stanie wyszkolić z zakresu zajęć praktycznych w dwa pogodne dni. Gdyby się jednak zdarzyło, że deszcze i wichry pokrzyżują nam plany, możesz dokończyć kurs przy okazji innych szkoleń w dowolnie wybranym, dogodnym dla Ciebie terminie.

Co dalej?

Paralotnia i góra Ślęża

Jeśli złapiesz bakcyla i zechcesz uczyć się bardziej zaawansowanego latania, zapraszamy na II Etap. Jest on naturalną kontynuacją Etapu I.

Etap II to doskonalenie zdobytych umiejętności, nauka figur do zbijania wysokości oraz wypracowanie nalotu (czasu spędzonego w powietrzu).

Jeżeli masz za mało czasu, by jeździć po górkach i lotniskach, chcesz po pracy gdzieś na chwilkę pofrunąć, możesz spróbować lotów na paralotni z napędem (tzw. PPG). Szkolenie do lotów z napędem możesz rozpocząć już po ukończeniu Etapu I. Na taki kurs umawiamy się zazwyczaj indywidualnie.

Pomagamy również w doborze i kupnie zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Wiemy, jakiej jakości i klasy powinien być, by móc na nim bezpiecznie latać. Służymy radą!

Organizujemy także wyprawy paralotniowe nie tylko do Europy, ale i w najdalsze zakątki innych kontynentów. Możesz na taką eskapadę śmiało zabrać bliskie Ci osoby, które wcale nie muszą być "latające".

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania i wątpliwości, zadzwoń lub napisz maila.

Do zobaczenia na kursie!