Loty paralotniowe

Oderwij się od ziemi i poczuj wolność.

Kup VoucherZapisz się na lotCennik

Lot paralotnią we Wrocławiu

Marzysz o tym, by oderwać się od ziemi i zobaczyć świat z lotu ptaka? Z nami możesz to zrobić!

Tandem na niebie

Czy każdy może polecieć?

W zasadzie tak! Nie ma ograniczeń wiekowych – latały już z nami osoby mające ponad osiemdziesiąt lat oraz dzieci poniżej 12 roku życia (w ich przypadku potrzebna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych).

Należy być po prostu ogólnie sprawnym ruchowo (przy starcie i lądowaniu wymagany jest krótki bieg), posługiwać się w stopniu komunikatywnym językiem polskim lub angielskim, a masa ciała powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 40 a 100 kg. Nawet lęk wysokości nie będzie przeszkodą (w powietrzu on nie występuje... serio – wyjaśnimy to na szkoleniu przedstartowym).

Przygotowanie

Przygotowanie

Start

Start

Lot

Lot

Lądowanie

Lądowanie

Szkolenie

Słoneczny start

Ponieważ latanie na paralotni dwumiejscowej wymaga od pasażera aktywnej współpracy z pilotem (szczególnie podczas startu i lądowania, które odbywają się "z nóg"), każdy przed startem odbywa krótkie szkolenie, w którym wyjaśnione jest wszystko to co pasażer wiedzieć powinien oraz omówione są najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem:

  • jak wygląda procedura startu i co podczas jej trwania należy robić
  • jak zachować się w czasie lotu
  • jak przygotować się do lądowania
  • czego robić nie należy

Należy pamiętać, że paralotniarstwo jest sportem wysoce zależnym od pogody. Niestety zmiennych i czynników wpływających na bezpieczeństwo lotu jest bardzo dużo i nie sposób ich wszystkich nawet wymienić podczas tego szkolenia, dlatego proszę pamiętać, że przekazana wiedza jest absolutnym i niezbędnym minimum.

Orca 4 i ślęża
Szczęśliwy dzień w powietrzu
Start paralotni tandemowej

Od strony organizacyjnej...

Start holowany

Żeby z nami polecieć należy zapisać się na wybrany przez siebie termin w naszym kalendarzu lotów, a w odpowiedzi system wyśle na wskazany adres e-mail ogólne informacje.

Indywidualne zaproszenie zostanie wysłane na dzień przed planowanym terminem lotu, w godzinach wieczornych (wtedy, biorąc pod uwagę najaktualniejsze prognozy pogody, przygotowywana jest lista startowa). W zaproszeniu zawarte są wszystkie potrzebne, szczegółowe informacje, w tym:

  • dokładna godzina i miejsce spotkania
  • trasa dojazdu samochodem
  • numer kontaktowy do kierownika startów w danym dniu

Ze względu na specyfikę organizacji lotów na lotnisku aeroklubu proszę zarezerwować sobie do półtorej godziny na całe wydarzenie.

Ostry zakręt tandemem

Również (co, niestety, przy naszej zabawie zdarzyć się może), jeśli z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych (np. deszcz, burze, zbyt silny wiatr etc.) będziemy zmuszeni odwołać loty, właściwa informacja zostanie wysłana na dzień przed planowanym terminem lotu. W takim przypadku istnieje możliwość zapisania się na inny wolny termin.

Wszystkie osoby zapisane na listę dodatkową (którym w czasie zapisów system odpowiedział, że w wybranym terminie nie ma już wolnych miejsc), a które nie otrzymają zaproszenia na lot w dniu poprzedzającym – powinny zapisać się jeszcze raz, wybierając nowy termin.

Jeśli posiadasz voucher zakupiony w zewnętrznej firmie, a zbliża się termin wygaśnięcia jego ważności i z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych Twój lot został odwołany (bądź chwilowo nie ma wolnych terminów), koniecznie skontaktuj się z tą firmą. W takim przypadku nie powinno być problemu z umożliwieniem realizacji w następnym terminie.

W stronę słońca

Terminy lotów tandemowych są uzupełniane na bieżąco podczas trwania sezonu. Jeśli dziś nie ma wolnych miesc – zajrzyj do naszego kalendarza za jakiś czas.

Loty, w zależności od pory roku, na ogół odbywają się pomiędzy godzinami 10:00 a 17:00.

Ile trwa lot...

Słoneczne tandemowanie

Latamy swobodnie (czyli bezsilnikowo) – jedynie za pomocą sił natury. Ponieważ loty odbywają się na płaskim terenie, to nasz start wspomagany jest wyciągarką. Brak silnika daje niesamowite poczucie wolności – lecimy w ciszy słysząc tylko świst powietrza przecinanego czaszą i linami paralotni... Niestety powoduje to, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakiegoś określonego czasu lotu. Ten czas oscyluje od około 5 minut z przygotowaniem do około 20 minut. Taka rozbieżność wynika z bardzo wielu czynników pogodowych na które nie mamy wpływu; m.in. chwilowego cyklu termicznego, siły i kierunku wiatru na różnych wysokościach, gradientu temperaturowego, nasłonecznienia, wilgotności powietrza, wysokości podstaw chmur, ciśnienia atmosferycznego oraz szeregu innych.

Jak się przygotować...

Lot z pasażerem

Cały sprzęt dla pasażera potrzebny do lotu zapewniamy (kask i uprząż). Informacje dotyczące ubioru wysyłamy wraz z indywidualnym zaproszeniem na lot (należy mieć wygodne obuwie sportowo-turystyczne, bardzo dobrze jeśli będzie chroniło kostki, do tego, w zależności od pory roku, albo nakrycie głowy chroniące przed słońcem albo coś cieplejszego do ubrania).

Istnieje możliwość nagrania lotu. Dysponujemy kamerką GoPro, która na czas lotu jest do dyspozycji pasażera (koszt podany w cenniku). Jeśli masz własną kamerę, bądź aparat fotograficzny – nie ma problemu, by wziąć je ze sobą na czas lotu.

Czekamy na Ciebie!